Home / DVD Bedekovčina / DVD Bedekovčina Novosti / Održan 14. Memorijal Stjepan Paša i 1. kolo kupa HVZ-a za mladež

Održan 14. Memorijal Stjepan Paša i 1. kolo kupa HVZ-a za mladež

u Koprivnici je 21. svibnja 2017. održan je 14. po redu Memorijal „Stjepan Paša“ujedno i 1 kolo kupa HVZ-a za mladež. Prisutne je kao domaćin pozdravio predsjednik DVD-a Nikola Sočev. DSC_0625
Uz obitelj Paša memorijalu su prisustvovali i uzvanici, glavni vatrogasni zapovjednik Republike Hrvatske Slavko Tucaković, v.d. gradonačelnika Mišel Jakšić, predsjednik VZG-a Ivan Golubić i zapovjednik JVP Slavko Lakuš. Uzvanici su se redom obratili postrojenim ekipama, koje je prije početka postrojio zapovjednik društva Danijel Matijaković, te im zaželjeli uspjeh u predstojećem takmićenju. Memorijal je otvorio v.d. gradonačelnika Mišel Jakšić.DSC_0612
Nakon toga započelo je natjecanje vatrogasne mladeži i podmlatka za memorijal Stjepan Paša a ujedno je to bilo 1. Kola KUP_a HVZ-a za mladež za 2017. godinu. Kako je domaćin na dan ranije održanom natjecanju susretu mladeži RH i RS rekao da će izmjeniti za današnje natjecanje brentače, očekivali smo bolju opremu i bolje rezultate . No nije bilo tako oprema je bila ista ali malko rekli bi “razgažena u odnosu na jučer ”  ali jako loše brentače, a time  i postignuti rezultati.DSC_0622

Takmićenju je prisustvovalo 24 ekipa djece  te 36 ekipa mladeži . Iz naše županije dvije ekipe muške i ženske mladeži iz DVD a Bedekovčina i DVD-a Krapinske Toplice .DSC_0642-11

Takmičenje je završilo oko 15 h. Nakon utvrđivanja rezultata kao kontrolor natjecanja predsjednik društva DVD-a Koprivnica Nikola Sočev prozvao je predstavnike ekipa da preuzmu zaslužena priznanja.DSC_0621

U kategoriji djeca 6-12 godina muški, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Slanje, drugo je odjeljenje DVD-a Ferdinandovac, a treće mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Leskovec.  DVD Slanje osvojio je i prelazni pehar memorijala za taj uzrast. U kategoriji djeca 6-12 godina žene, prvo mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Novoseljani, drugo je odjeljenje DVD-a Prespa, a treće mjesto osvojilo je odjeljenje DVD-a Kuzminec.DSC_0639

U kategoriji mladež muška u ovom natjecanju nastupile su 23 ekipe i iz naše županije DVD Bedekovčina i Krapinske Toplice . U ovoj kategoriji , prvo mjesto je zauzeo DVD Krištanovec sa par stotinki prednosti ispred drugog DVD Bedekovčina a treći je bio DVD Novi Marof . Krapinske toplice su bile 9. No rezultati nisu neki zbog loše opreme. No mi moramo biti zadovoljni jer smo nasuprot greški zbog pričanja istrčali odličnu štafetu i zauzeli s deset negetivnih bodova drugo mjesto s malim zaostatkom iza pobjednika koji je vježbu izveo bez greške.18664532_2076461572580892_7639188434266430265_n

U kategoriji mladež ženska natupilo je 13 ekipa i prvo mjesto osvojila je ženska mladež DVD DEsno Trebarjevo, druge su djevojke iz DVD-a Šandorovec a treće iz Bedekovčine. Sve stisnuto na vrhu s minimalnom razlikom. Jučerašnje pobjednice susreta mladeži  RH i RS ekipa Krapinskih Toplica zauzela je 11 mjesto.

Nakon proglašenja podijeljeni su pehari za prva tri mjesta i medalje svim natjecateljima.

Moramo reći da je ovo bilo dobro organizirano natjecanje za KUP HVZ-a u domaćinstvu DVD  Koprivnice, koji se i ovaj put potrudio da se ugodno i lijepo osjećamo u Koprivnici . Omogućeno nam je i besplatno kupanje na Gradskim bazenima Cerine što smo naravno s radošću iskoristili.

Tekst i slike : Željko Odak